...
Scroll Top

10 דברים שגורמים לעובדים מרחוק לאהוב את מקום עבודתם

10 דברים שגורמים לעובדים מרחוק לאהוב את מקום עבודתם

עידן הטכנולוגיה של היום מאפשר בצורה מדהימה לעבוד מרחוק ואף העבודה מתגלה לרוב כפרודוקטיבית יותר אם יודעים לעשות זאת נכון אך לעיתים קיימת נטייה לבידוד של העובד במיוחד כשהוא עובד ללא השגחה, הדבר עלול להוביל לביצועים גרועים ואף לנטישה של עובדים.

מחקר שנערך בשנת 2017 ע"י Joseph Grenny & David Maxfield בקרב 1,153 עובדים מרוחקים מצא כי 52% אינם מרגישים חלק מהצוות. 41% אפילו טענו כי הם חושבים שלקולגות שלהם יש רגשות שליליים כלפיהם.

אז איך לגרום לעובדים מרוחקים לאהוב את עבודתם? התשובה טמונה במציאת איזון ובשמירה עליו.

בואו נדון ב-10 הדברים השימושיים ביותר שצריכים להוות חלק מאסטרטגיית העבודה מרחוק כדי לוודא שהעובדים אוהבים את מקום העבודה שלהם:

1. תקשורת פתוחה צריכה להיות ראשונה

תקשורת פתוחה היא אחת המרכיבים החשובים והמרכזיים על מנת לוודא שכולם בצוות מיושרים באותו קו. כשכל העובדים נמצאים כולם באותו מקום פיזי – קל יותר לתקשר. לעומת זאת, כשהעבודה היא מרחוק, יש צורך בנהלים וכלים שמאפשרים לתקשר עם כולם באופן יעיל.

למשל קביעת פגישת בוקר בתחילת כל יום עבודה עם העובדים המרוחקים על מנת ליישר קו ולדאוג שכולם לא מתפזרים. דרך נוספת להבטיח תקשורת פתוחה היא על ידי סקרים ועדכונים קבוצתיים. עם שיטות אלה, ניתן לדרבן את העובדים המרוחקים לדבר ולדון ברעיונות הקשורים לעבודה.

2. שיחת חולין יכולה לעשות את ההבדל

שיחות חולין יוצרות ומטפחות אווירה של אחווה ויכולות להיות הזדמנות מעולה לדון במחשבות על תהליכי החברה. העובדים המרוחקים אינם רובוטים, הם אנשים בעלי תחביבים ותחומי עניין וניתן לומר שבסביבה פחות רשמית, אנשים נוטים להביע את מה שהם חושבים בצורה כנה יותר.

3. תאר באופן ברור מדדי ביצוע מרכזיים (KPI) ויעדים אישיים

אנשים נוטים להיות פרודוקטיביים יותר כשמוגדרים יעדים מדידים. כאשר לעובדים מרוחקים אין מטרה ברורה, הם נוטים להרגיש ניתוק כלפי הצוות והמשימות בכלל כי הם לא ממש יודעים איפה הם משתלבים. לכן, עם ניהול נכון והגדרות ברורות אפשרי להרחיק את הפער הזה.
העלה את ההגדרות והיעדים בכתב ושתף עם כל אנשי הצוות על מנת שיהיו אחידות וברורות לכולם.

4. חגגו עם עובדים מרוחקים

אחת הדרכים היעילות ביותר לגרום לעובדים מרוחקים לאהוב את מקום העבודה שלהם היא על ידי הושטת יד של אהבה והערכה. תחגגו יותר הישגים ותרומות משמעותיות מעובדים מרוחקים. אל תעשו זאת באופן פרטי אלא גם שיחת ועידה קבוצתית יכולה לגרום לתחושת הערכה.
עובדים רוצים להרגיש חלק מקהילה, תראה להם שלארגון אכפת מהם גם בימי הולדת וימי נישואין.

5. הכללה זה הכל

לפעמים זה פשוט לא לכלול עובדים מרוחקים בפגישות ותהליכי קבלת החלטות מסוימים. אבל האמת היא שאם הם היו נמצאים במשרד, רוב הסיכויים שהיית כולל אותם.

אם זה המקרה, עשה מאמץ כדי לכלול אותם באותן פגישות ובשיחות עבודה. החל מדיונים עם לקוחות ועד פגישות אסטרטגיה, ודא שהעובדים לוקחים חלק. בעידן הטכנולוגי היום זה מאוד קל לערב עובדים מרוחקים כמו בזום למשל וכן לשתף קבצים במהירות ובקלות. הכללת העובדים המרוחקים היא מפתח העוזר לטפח את האמונה שלהם בארגון ולהרגיש שהם חלק מהתרבות הארגונית.

6. עודד משוב בין עמיתים

אם רוב העובדים שלך עובדים מרחוק, אחת הדרכים לתת להם להרגיש בבית היא משוב בין עמיתים. באופן זה לעובדים המרוחקים יש פלטפורמה ללמוד אחד מהשני וכך הם יכולים לעזור זה לזה מהר יותר. בדרך זו מתקיימת תחושה של חוסר בדידות עקב הזמינות והמענה שהם מקבלים אחד מהשני.

7. תזריק קצת כיף

אנשים צריכים להשתחרר מדי פעם, זו יכולה להיות דרך מעולה לפתח מערכת יחסים עם עובדים מרוחקים.
במקום עבודה פיזי יש כל מיני בדיחות ומעשי קונדס שהעובדים מריצים ביניהם. זה תורם לתחושות חיוביות בין העובדים.
בעבודה מרחוק דברים כאלה לא מתקיימים באופן טבעי אך יוזמות מהנות יכולות לעזור במקרה זה. לדוגמא, תחרויות קישוט סביבות עבודה, פעילויות וירטואליות, אתגרים וחילופי מתנות בהחלט יכולים לגרום לשחרור האווירה בין כולם.

8. העצמת עובדים מרוחקים

אם אתה רוצה שהעובדים המרוחקים יתאהבו במקום העבודה, תן להם חופשיות ליישם החלטות. לדוגמא, עובד מרחוק יכול להרגיש שאסטרטגיה חדשה תעזור לצוות להשיג תוצאות רצויות יותר. אך בדרך כלל העובדים המרוחקים מודעים לכך שעליהם להשקיע זמן בקבלת אישור לפני קבלת החלטות כאלו. במקום זאת, תעצים את העובדים המרוחקים, תן להם לדעת שהם יכולים לקבל החלטות כאלו.
עם גישה כזאת, זה יהיה כמעט בלתי אפשרי עבור עובד מרחוק לא לאהוב את מקום העבודה שלו.

9. השקיעו בצמיחת הקריירה שלהם

גורם שבטוח ישמור על עובד לעבוד היטב הוא ההזדמנות לצמוח בקריירה. תקיים דיון עם העובדים המרוחקים, גלה איך הם רואים את מסלול הקריירה האידיאלי שלהם ופעל על פיו. בעזרת מידע זה תוכל לספק הזדמנויות קידום ולהראות שלארגון אכפת מהעובד ובכך לעלות לו את רמת המוטיבציה.

10. ציידו את הצוות בכלי התקשורת הנכונים

בחר בכלים הנכונים על מנת לשמור על עבודה חלקה ויעילה. כלים שיאפשרו לעובדים המרוחקים להתעדכן בעדכוני החברה, הנחיות, מטרות ויעדי הצוות. עשה כמיטב יכולתך על מנת להפוך כל חוויה לחיובית ככל האפשר עבור העובדים. כשיש נגישות חלקה והכל פועל כראוי, נוח יותר לעובד לעבוד בצורה פרודוקטיבית. בשורה תחתונה, כלי התקשורת הנכונים יעשו עבורך חצי מהעבודה.

Related Posts

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.

רוצה לקבל הצעת מחיר לייעוץ עסקי?

השאר פרטים ונחזור אלייך בהקדם!

רוצה לקבל הצעת מחיר לייעוץ עסקי?

השאר פרטים ונחזור אלייך בהקדם!

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.