...
Scroll Top

מהו ייעוץ עסקי?

מהו ייעוץ עסקי? בטוח שזה יותר מאשר רק לתת עצות

לאור השימוש ההולך וגובר ביועצים עסקיים ובעקבות המחקרים הרבים שעוסקים ביעילות הייעוץ, נראה שהגיע הזמן להבהיר את כל נושא הייעוץ העסקי. כאשר קיימת בהירות לגבי מטרות הייעוץ, קרוב לוודאי ששני הצדדים יתמודדו עם כל התהליך באופן משביע רצון. 

היררכיה של מטרות 
ייעוץ עסקי כולל מגוון רחב של פעילויות, והחברות הרבות מגדירות לעיתים קרובות פרקטיקות אלה באופן שונה למדי. 

 • דרך אחת לסווג את הפעילות היא במונחים של תחומי התמחויות מקצועיים (כמו ניתוח תחרותיות, אסטרטגיה ארגונית, ניהול התפעול, משאבי אנוש ואפילו הדרכת מכירות מקצועית). אבל בפועל, קיימים הבדלים לא רק בין הקטגוריות השונות אלא גם בתוך הקטגוריות, בינן לבין עצמן.
 • גישה אחרת היא להציג את ההליך כרצף של שלבים – כניסה, קבלנות, אבחון, איסוף נתונים, משוב, יישום וכן הלאה.
 • דרך שיכולה להיות יעילה יותר לניתוח התהליך היא להביא בחשבון את מטרותיו. בהירות לגבי המטרות בהחלט משפיעה על הצלחת הייעוץ.


כמה ממטרות היסוד של יועצים עסקיים, מסודרות בצורה היררכית:
 

 1. לספק מידע ללקוח. 
 2. לבצע אבחון עסקי שעשוי לגרום לכך שיהיה צורך בהגדרה מחודשת של הבעיה. 
 3. להציג המלצות שמבוססות על האבחון. 
 4. לסייע ביישום הפתרונות המומלצים. 
 5. לבנות קונצנזוס והתחייבות לגבי פעולה מתקנת. 
 6. להעניק ללקוח כלים מתאימים כלומר, ללמד אותו כיצד לפתור בעיות דומות בעתיד. 
 7. לשפר את האפקטיביות הארגונית באופן קבוע. 


יתרונות הייעוץ העסקי לעסקים:
 

 • לחסוך כסף וזמן – עסקים רבים מתמודדים בדרך כלל עם בעיות כמו שליטה בעלויות או הגברת היעילות. יועץ עסקי יכול לעזור לפתח אסטרטגיות לביצוע שיפורים בשתי החזיתות. ואם המיזם שלכם עולה על מסלול צמיחה מהיר, יועץ מיומן יוכל לספק תובנות שיאפשרו לכם לנצל הזדמנויות חדשות, תוך הימנעות ממכשולים נפוצים שעלולים לפגוע בהצלחה שלכם.
 • להצביע על בעיות ולהציע פתרונות – גם אם אתם מעדיפים להתמודד בעצמכם בכול נושאי העסק, שכירת מומחה חיצוני, במיוחד כשמתעוררות סוגיות מורכבות או רגישות, עשויה להיות צעד נוסף שיבטיח שהבעיות יזכו לתשומת הלב הראויה ולפתרון יסודי. זה יכול להיות שימושי למדי כשיש עין נוספת שמתבוננת באופן אובייקטיבי על הדברים, כדי לוודא שלא ייעשו טעויות במהלך הדרך. אפשר להיעזר ביועץ העסקי גם להערכת התהליכים העסקיים שלכם, ניהול התפעול, שרשרת האספקה והלוגיסטיקה, חשיפה לסיכון ועוד.
 • לנווט בתקופות של שינויים בעומסי העבודה – אם, לדוגמה, תצטרכו להרחיב את העסק שלכם באופן פתאומי ומשמעותי, האם תוכלו לעשות זאת? ללא תמיכה מספקת שתיתן מענה לעלייה בביקוש למוצרים או לשירותים שלכם, אתם עלולים לאכזב את הלקוחות ובכך לפגוע במוניטין שלכם. עם זאת, אתם רוצים להימנע משכירת עובדים נוספים עד שתהיו בטוח שעומסי העבודה האלה יישמרו. שכירת שירותי יועץ עסקי היא גישה ניהולית שמסייעת לכם לנווט את העסק בעתות גאות ושפל בתחום ההיצע והביקוש, ומאפשרת לכם לעמוד איתן כשמתרחשים שינויים בלתי צפויים אחרים שטומנים בחובם הזדמנויות או סיכונים לעסק.
 • לצמוח למען העתיד – אתם רוצים שהעסק יצליח וישגשג במשך תקופה ארוכה, אבל האם אתם יודעים מהיכן תגיע הצמיחה העתידית? העסקת יועץ עסקי לעסק שלכם לא רק תעזור לקבוע את התשובה, אלא תאפשר לכם גם להצביע לעבר הכיוון הנכון. 


יש דרכים רבות לעבודה עם יועץ עסקי בתקופה שבה העסק שלכם מתפתח. ואולי החשוב מכול זו העובדה שמשאב כזה מאפשר לכם להתמקד במה שאתם עושים הכי טוב, כי הניסיון להיות מומחים בכול התחומים, עלול להוביל אתכם לכישלון עסקי.

Related Posts

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.

רוצה לקבל הצעת מחיר לייעוץ עסקי?

השאר פרטים ונחזור אלייך בהקדם!

רוצה לקבל הצעת מחיר לייעוץ עסקי?

השאר פרטים ונחזור אלייך בהקדם!

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.