...
Scroll Top

גישת "קודם כל אנשים"

כיצד ארגונים יכולים להצליח בגישת "קודם כל אנשים"?

בעשור האחרון חל שינוי באופן שבו עובדים רואים עבודה ובמיוחד לאחר תקופת הקורונה. הם מצפים שהעבודה תשתלב עם אורח החיים, השאיפות, הערכים, הכישורים והאישיות שלהם. תרבות חיובית במקום עבודה מובילה לביצועים גבוהים הן לעובד ולארגון.
על מנת לעלות ביצועים, עסקים רבים משתדלים לפתח שינוי תרבותי במקום עבודתם באמצעות פיתוח גישת "קודם כל אנשים".
כלומר, הצבת אנשים במקום הראשון.

למה גישת "קודם כל אנשים" חשובה לאסטרטגיה עסקית?

כידוע, עובדים הם מפתח חשוב קריטי להצלחת העסק. גישת "קודם כל אנשים" נותנת עדיפות לסיפוק בחיים על פני שביעות רצון בעבודה. העמדת אנשים במקום הראשון היא לא רק לאפשר להם לעבוד מרחוק אלא לתת להם את החופש כשהם צריכים כדי להפחית באופן יזום את השחיקה הפוטנציאלית. עובדים מאושרים ובריאים נוטים לביצועים טובים יותר בעבודה ועל כן גישה זו דורשת שינוי בגישה, בהתנהגות ובפעולות בסיסיות. בפועל, זה יכול להתבטא במתן שיעורים משלימים, התנסויות הוליסטיות כמו יוגה וסדנאות לעובדים להפחתת מתח על מנת לעזור ולשפר את בריאותם הנפשית והפיזית.

הדרכה נכונה למנהלים בכירים בארגון יכולה לסייע ביצירת סביבה נוחה לעובדים להביע את דעותיהם ואף לחלוק חששות ובכך לחזק את השייכות של העובד לחברה.

מהם הערכים החשובים?

ניתן לראות את החברות הגדולות כמו אפל, פייסבוק וגוגל נוקטות בגישה ממוקדת עובדים. החברות הללו במגמות צמיחה וקיים ביקוש אדיר להשתלב בהן עקב תנאי העובדים.

אנשים מונעים מגורמים כמו:

קבוצת אנשים מביטים לשקיעה

המנטליות של 9-17 מתה. העובדים של היום רוצים להרגיש תחושת משמעות בפעולות אותם הם מבצעים וכן שיש לכך השפעה.

שינוי בקשר בין אדם לאדם

שינויים אלה נבעו בעקר עקב נגיף הקורונה שגרם לנו להסתכל על דברים בזווית אחרת. בתקופה שבה אנשים הרגישו בודדים, הצורך בחיבור בין אדם לאדם ובבניית מערכות יחסים עם העובדים חשוב מאי פעם.

גישה של "קודם כל אנשים" משפיעה גם על קשרי לקוחות. הלקוחות מודעים למותגים מהם הם קונים ומעדיפים לישר קו עם חברות המשקפות אתיקה חיובית, אמפתיה ותחושת אחריות חברתית חזקה.

איך העסק שלך יכול להפיק תועלת מגישת "קודם כל אנשים"?

גישה זו מגבירה מעורבות, שימור, פרודוקטיביות ויצירתיות. לדוגמא, כשאנשים עובדים בשעות גמישות, הם יכולים לבחור את הזמנים בהם הם יותר פרודוקטיביים, במיוחד אם הם מתמודדים עם מוגבלות או מצב בריאותי ארוך טווח. עובדים שמרגישים מעורבים ובעלי מוטיבציה פועלים באופן לא רשמי כשגרירי המותג/ העסק מחוץ לעבודה.

עבודה גמישה יכולה גם להפחית את ההיעדרות ואת תחלופת הצוות תוך הגברת ההיענות לשינויים בשוק כמו שקרה עם מגפת הקורונה.

בשורה תחתונה, לא משנה כמה העולם שלנו מפותח טכנולוגית, חברות עדיין זקוקות למשאב האנושי על מנת להתקדם ולצמוח ובני אדם במאה ה-21 מחפשים עבודה משמעותית, הזדמנויות להתפתחות אישית ותנאי עבודה גמישים. גישת קודם כל אנשים מאפשרת למנהל להנות משני העולמות.

Related Posts

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.

רוצה לקבל הצעת מחיר לייעוץ עסקי?

השאר פרטים ונחזור אלייך בהקדם!

רוצה לקבל הצעת מחיר לייעוץ עסקי?

השאר פרטים ונחזור אלייך בהקדם!

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.