עדכון מהשטח - כנס גוגל למפרסמים מורשים

דרג פריט זה
(1 הצבע)
נכתב ע"י  רביעי, 19 יוני 2013 21:22

היום ביליתי יום שלם במשרדי גוגל המפוארים בהקשבה להרצאות שרובן טכניות למפרסמים מוסמכים של גוגל AdWords עליהם אני נמנה. תוך כדי כך למדתי מספר נקודות על הרגלי השימוש בטלפונים חכמים. בפוסט הזה אני אחלוק אותם עימכם את החשובות שבהן:

בישראל 57% משתמשים בטלפון חכם ( Smart Phone ) זהו אחוז חדירה גבוה גם ביחס לעולם. לפני כשנה אחוז המשתמשים בישראל בטלפון חכם היה רק 35% .

יואב קררי במשרדי גוגל
בגוגל הסבירו שהגידול נובע מפתיחת התחרות בשוק הסלולר שהורידה את מחירי השיחות ואיפשרה לרכוש מכשירים גם דרך חברות שאינן סלקום,פלאפון אורנג ומירס.

אנשים נוטים להשתמש הרבה בטלפון חכם בבתי קפה , מסעדות ובארועים חברתיים. אז מי שרוצה למכור לאנשים בזמן הזה צריך לפרסם במובייל. המשמעות בניית אתר שמותאם למובייל.
אחוז האנשים שמשתמש בטלפון חכם בתהליך רכישה באינטרנט גבוה ( מצטער לא זוכר מהו אבל מדובר בעשרות אחוזים ) .
המלצה נוספת היא למודעה שמפרסמים (באנר או מודעת טקסט) המיועדת לקהל משתמשי מובייל. קהל זה חושש לגלוש לאתר שלא מותאם לנייד ולכן בגוגל ממליצים לרשום במודעה שהאתר מותאם לטלפונים ניידים. זה מעלה את מספר המקליקים על המודעה באחוזים רבים.
נתון מפתיע הוא שלפי מחקרי גוגל אנשים משתמשים בטבלט ( למשל Ipad ) כמו במחשב . כלומר בעיקר מהבית.
כלומר השימוש בטלפון חכם שונה מהותית מזה של טאבלט ומחשב ויש לכך משמעות בפרסום בגוגל.
למשל פרסום בנייד צריך להיות קצר מהיר וממוקד כי המשתמש לרוב עסוק בפעילות כל שהיא ( הוא לא ליד המחשב בבית או במשרד ) בעוד שפרסום לקהל משתמשי טאבלט ומחשב יכול להיות יותר מעמיק ומפורט.

view-google-officeגוגל שינתה את שיטת הפרסום בגוגל AdWords למה שנקרא קמפיינים משופרים (Enhanced campaigns).
שיטת הפרסום שהית
ה נהוגה עד היום תבוטל. לא יהיה צורך בהפרדה בין קמפיין לניידים ולמחשבים , לא ניתן יהיה להכניס מספר טלפון במודעה ועוד הרבה שינויים.
מה שחשוב לבעל עסק שהמשפט הקודם שלי נשמע לו כמו סינית הוא שביום 22.7.13 גוגל מעבירה את כל הקמפיינים ב- AdWords לקמפיינים משופרים ויש לבקש ממי שמנהל לכם את הפרסום להערך לקראת השינוי !!

ולסיום בגוגל מבינים שעיקר העסקים עדיין מתבצע בטלפון וכדי שנוכל לדעת איזה פרסום בגוגל גרם למשתמש להתקשר אלינו הם יחלקו מספרי טלפון וירטואלים שיאפשרו לנו לדעת למשל איזו מודעה גורמת ליותר משתמשים להתקשר לעסק שלך.
השרות הזה ניתן ע"י גוגל במספר מדינות בעולם וצפוי מתי שהוא להכנס לישראל. בגוגל לא אמרו זאת אבל אני מעדכן שיש חברות שמספקות את השרות הזה כבר היום....

האם גם האתר שלכם מותאם לעידן המובייל אליו נכנסו? שתפו אותי למטה.

יואב קררי

 

 

 

נקרא 6502 פעמים עודכן לאחרונה ב רביעי, 19 יוני 2013 23:29
YOAV KARARI


יועץ עסקי לעסקים בישראל ,בעל תואר שני במנהל עסקים, בעל ניסיון עשיר בפרסום ממומן ואורגני. בעל רקורד של הצלחה בליווי וייעוץ למעל 100 עסקים בישראל.

דוא"ל This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

השאר תגובה

מה דעתך על המאמר ? דעתך חשובה לנו !

 • דורון יניב
  דורון יניב
  רביעי, 02 אוקטובר 2013 23:56

  העידכון האחרון בפרסום בגוגל רק מדגיש מה ההבדל בין בעל עסק שמפרסם בגוגל בעצמו או מי שנעזר ביועץ שיווק שמתמחה בפרסום בגוגל.
  גם הנחיצות של אתרי אינטרנט מותאמים למובייל היא מתבקשת במצב של היום כשהגולשים הם כל כך חסרי סבלנות ולא סלחניים.
  גם אני ראיתי שיפור בתוצאות של הלקוחות בהם להם אני מייעץ לאחר המעבר לאתרים מותאמים למובייל.

 • זהר עמיהוד
  זהר עמיהוד
  רביעי, 19 יוני 2013 23:20

  גוגל יצאו בתחילת השנה עם המשפט Mobile First ולפי הנתונים שאתה מוסר אכן הם צדקו. המובייל בישראל תפס תאוצה גדולה וגוגל הבינו את זה והחלו ליישם זאת בפרסום.
  אתר מותאם מובייל בין אם responsive או אתר מובייל נפרד הם חובה היום לכל בעל עסק שרוצה לקוחות (מי לא?). ללקוחות אין זמן וגם אין כח "להאבק" עם אתר שאינו מותאם והם נוטשים. אני מראה ללקוחות הסקפטים שלי את נתוני היציאה ממובייל באתרים שאינם מוצאמים והם ישר מבינים את המשמעות והם ישר רואים איך הם מאבדים לקוחות.
  תודה יואב על העדכון.

מס' הטלפון שלנו

חדשות

החגים מתקרבים

23 יולי 2019

זה הזמן לתכנן את הפעילות השיווקית לקראת החגים שחלים השנה ב 10/2019

עסקים בצפון

24 פברואר 2017

בכנס שמים את הצפון במרכז נאמר בפאנל פתרונות תעסוקתיים כי בישראל 550,000 עסקים אך פחות מ- 80,000 עסקים נמצאים בצפון. הגידול במספר העסקים בצפון הוא כ 6% לשנה לעומת הגידול...

אופניים הם הוצאה מוכרת

29 נובמבר 2016

כדאי לבדוק - אופניים המשמשים את בעל העסק באופן מלא או חלקי לנסיעה ללקוחות יכולים להרשם כהוצאה מוכרת.

שלושה טיפים של פייסבוק לסרטון מוצלח

30 אוגוסט 2016

בעולם הדיגיטל ידוע שסרטונים עובדים בצורה הטובה ביותר בהשוואה לבאנרים ומודעות אחרות. בפייסבוק הגדירו 3 כללים חשובים להפקת סרטון פרסום אפקטיבי:1. משוך תשומת לב מיד בהתחלה - העבר מסר עיקרי...

שכר המינימום עולה ב 23 אחוז

21 יולי 2016

בעקבות מאבק של ההסתדרות שכר המינימום שהיום עומד על 4300 ש"ח לחודש צפוי לעלות בכ- 23% ! האם העסק שלך ערוך לכך ? פרטים מלאים בבלוג שלנו.

גודל עסקים בישראל

28 נובמבר 2015

הידעת מעל מחצית העסקים בישראל הם עסק של אדם אחד בלבד ! בשנת 2014 היו בישראל 532,613 עסקים. מתוכם רק 260,000 העסיקו יותר מעובד אחד או פעלו באמצעות חברה...

הפחתת מיסים

16 ספטמבר 2015

שר האוצר וראש הממשלה הודיעו שמיום 1.10.15 יופחת המע"מ ל-17% ומס החברות ירד באחוז וחצי ל- 25%

קורס לפתיחת עסק וניהולו

14 דצמבר 2014

קורס חדש לפתיחת עסק וניהולו בבנימינה. ליזמים ולבעלי עסקים בתחילת דרכם.לפרטים ראה בתפריט - קורסים

פתיחת עסקים בשנת 2013

26 אוגוסט 2014

הידעת ? בשנת 2013 נפתחו 45,000 עסקים אבל נסגרו 41,000 !

הגיע הזמן לשווק את העסק

11 אוגוסט 2014

המלחמה בעזה הכניסה את המשק לקיפאון . למעריכים שזהו סוף הסבב הנוכחי מומלץ לרענן פעילויות שיווקיות שהוקפאו כדי לנצל את הביקושים הצבורים שיתפרצו ברגע שהבטחון והשקט יחזרו.

solutions

בפעילות ברשת

אתר זה משתמש בעוגיות [Cookies] למטרות שונות, כמפורט בהצהרת הפרטיות לחץ ללמוד על הצהרת פרטיות שלנו