ניהול זמן יעיל בעבודה

דרג פריט זה
(1 הצבע)
נכתב ע"י  ראשון, 24 מרס 2013 12:01

ניהול זמן יעיל בעבודה ! 

מאמר ראשון בסידרה לניצול זמן.

בשבוע שעבר נפגשתי עם אהרון לביא ( שם בדוי ) מנכ"ל של חברה ותיקה עם 28 עובדים. התכוננתי לפגישה היטב כי ניצול הזמן בפגישה מסוג זה חשוב. מטרת הפגישה היתה לדון בצעדים השיווקים האסטרטגים שיש לבצע ב-12 החודשים הקרובים. בפגישה היו עוד 4 מנהלים. אהרון עמוס מאד וכבר ביטל שתי פגישות בנושא וידעתי שיש לנצל את הזמן שפינה לנושא לסיעור מוחות של הצוות שמוביל את החברה. כאשר נכנסתי למשרדו המפואר בקומה ה 12 הוא שוחח בטלפון וסימן לי להתיישב תוך שהוא מוותר על גינוני לחיצת ידיים ומצליח לחלץ במאמץ חצי חיוך מאולץ. שאר הנוכחים שכבר ישבו בשולחן הישיבות העלו מבטם ממכשירי האייפון אמרו "שלום יואב" וחזרו להתמקד במכשיר הנייד. teem-work

התיישבתי ואהרון שסיים את השיחה העניק לי הפעם חיוך מלא ואמיתי וביקש רק רגע לשלוח מייל לספק עימו רק שוחח בטלפון. לאחר שליחת המייל ביקש שאסקור את הדברים שנעשו עד כה. התחלתי בסקירה. אהרון החל לבדוק מסרונים במכשיר האייפון תוך שהוא מודיע לי שהוא מקשיב לכל מילה שלי. "אני מולטיטאסקינג" אמר. גם שאר הנוכחים ניצלו את הסקירה שלי לסגור כמה פינות ושלחו מיילים מהמחשב הנייד ו \ או מהסלולרי. מנהלת השיווק הביטה בדאגה בטלפון הנייד ויצאה ל 2-3 דקות לטפל בנושא שחשוב לה. לא נתתי לקשיים להוציא אותי מהריכוז והמשכתי בדברי.

 כשסיימתי את הסקירה אהרון התחיל בהסבר על הקשיים בתהליך תוך שהוא מציץ בהודעות המייל שקופצות אוטומטית על מסך המחשב עם רינגטון צורמני. מידי פעם קטע את דבריו למספר שניות , כנראה בשל הודעה ממש חשובה, והשחיל כמה הקשות מקלדת זריזות. אין ספק הוא ניסה לנצל את הזמן עד למקסימום. את דברי ההסבר של אהרון קטע צלצול עם מנגינה מרגיעה ואהרון התנצל בחצי חיוך ואמר שחייב לענות לשיחה הזו אבל הוא איתי במאה אחוז ושאני אציג את שלושת הנושאים החשובים למיתוג העסק. אחד המנהלים נעץ בי מבט נבוך ואמר "בחברה שלנו עובדים קשה אין רגע לנשום".

את תקוותי לפגישת עבודה יצירתית עם סיעור מוחות של הנהלת החברה ניפצה דפיקה בדלת של אודי , מנהל מכירות מצטיין , שהודיע בקול מתחנן שנסיים את הפגישה כי לקוח גדול כבר ממתין חצי שעה בקבלה והוא כבר שתה שתי כוסות קפה ועשה סיור במשרדי החברה.... אהרון התנצל ופיזר את הישיבה מיד. נתאם פגישת המשך בדחיפות אמר . הנהנתי בחיוך ואמרתי בסדר אבל בתנאי שתהיה מחוץ למשרדך וללא מחשבים וניידים...

כיום, אנשים פרטיים, עובדים ובמיוחד מנהלים עוסקים בניצול זמן אבל עומס מידע מציף אותם מכל עבר. לפי IBM 90% מהמידע ( DATA ) בעולם כיום נוצר בשנתיים האחרונות. הנתונים מגיעים ממקורות רבים כגון: פוסטים ברשתות חברתיות, דואר אלקטרוני , תמונות דיגיטליות, סרטוני וידאו , רישומי עסקאות במסחר אלקטרוני . את המידע שאנו מקבלים ניתן לחלק לשניים:

1. מידע שאנו יכולים לנתח , לעבד ולהשתמש בו. נקרא לו "מידע שימושי".

 

2. כל שאר המידע .נקרא לו "מידע מיותר".
למעשה כמות המידע שאנו מקבלים גדלה כל הזמן בעוד שאחוז המידע השימושי קטן. ברור שככל שנקבל יותר מידע הערך שלו עבורנו קטן. שימוש בכלים חכמים ישפר את כמות המידע השימושי שנוכל לנצל אבל בסופו של יום עליינו להבין שיש גבול לעומס המידע שכדאי לנו להיחשף אליו אם ברצוננו בניהול זמן יעיל.

 

את ערוצי המידע להם נחשף כל אחד מאיתנו אנו מכירים: דואר אלקטרוני, טלפון נייד , מסרונים , שיחות שלא נענו , טלפון קווי, פייסבוק הודעות קוליות , whats up וכו.... ערוצים אלו שוטפים אותנו במידע מיותר שמעמיס עלינו ופוגע במיקוד "מרוב עיצים לא רואים את היער". התוצאה היא בזבוז המשאב הכי חשוב שלנו – זמן ! בסדרת המאמרים אעסוק בניהול זמן יעיל לבעלי עסקים ומנהלים. במאמר הבא נתרכז בניצול זמן נכון בטיפול בדואר אלקטרוני - מבטיח לכם רווח של לפחות חצי שעה ביום !

בסדרת המאמרים אעסוק בניהול זמן יעיל לבעלי עסקים ומנהלים. במאמר הבא נתרכז בניצול זמן נכון בטיפול בדואר אלקטרוני - מבטיח לכם רווח של לפחות חצי שעה ביום !

ניתן להגיב למטה ולהשמיע דעתכם בנושא.

נקרא 7496 פעמים עודכן לאחרונה ב שבת, 20 יולי 2013 21:44
YOAV KARARI


יועץ עסקי לעסקים בישראל ,בעל תואר שני במנהל עסקים, בעל ניסיון עשיר בפרסום ממומן ואורגני. בעל רקורד של הצלחה בליווי וייעוץ למעל 100 עסקים בישראל.

דוא"ל This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

השאר תגובה

מה דעתך על המאמר ? דעתך חשובה לנו !

  • רויטל
    רויטל
    ראשון, 24 מרס 2013 21:58

    כתבה מעניינת. מחכה לראות במהניתן לשפר.

מס' הטלפון שלנו

חדשות

החגים מתקרבים

23 יולי 2019

זה הזמן לתכנן את הפעילות השיווקית לקראת החגים שחלים השנה ב 10/2019

עסקים בצפון

24 פברואר 2017

בכנס שמים את הצפון במרכז נאמר בפאנל פתרונות תעסוקתיים כי בישראל 550,000 עסקים אך פחות מ- 80,000 עסקים נמצאים בצפון. הגידול במספר העסקים בצפון הוא כ 6% לשנה לעומת הגידול...

אופניים הם הוצאה מוכרת

29 נובמבר 2016

כדאי לבדוק - אופניים המשמשים את בעל העסק באופן מלא או חלקי לנסיעה ללקוחות יכולים להרשם כהוצאה מוכרת.

שלושה טיפים של פייסבוק לסרטון מוצלח

30 אוגוסט 2016

בעולם הדיגיטל ידוע שסרטונים עובדים בצורה הטובה ביותר בהשוואה לבאנרים ומודעות אחרות. בפייסבוק הגדירו 3 כללים חשובים להפקת סרטון פרסום אפקטיבי:1. משוך תשומת לב מיד בהתחלה - העבר מסר עיקרי...

שכר המינימום עולה ב 23 אחוז

21 יולי 2016

בעקבות מאבק של ההסתדרות שכר המינימום שהיום עומד על 4300 ש"ח לחודש צפוי לעלות בכ- 23% ! האם העסק שלך ערוך לכך ? פרטים מלאים בבלוג שלנו.

גודל עסקים בישראל

28 נובמבר 2015

הידעת מעל מחצית העסקים בישראל הם עסק של אדם אחד בלבד ! בשנת 2014 היו בישראל 532,613 עסקים. מתוכם רק 260,000 העסיקו יותר מעובד אחד או פעלו באמצעות חברה...

הפחתת מיסים

16 ספטמבר 2015

שר האוצר וראש הממשלה הודיעו שמיום 1.10.15 יופחת המע"מ ל-17% ומס החברות ירד באחוז וחצי ל- 25%

קורס לפתיחת עסק וניהולו

14 דצמבר 2014

קורס חדש לפתיחת עסק וניהולו בבנימינה. ליזמים ולבעלי עסקים בתחילת דרכם.לפרטים ראה בתפריט - קורסים

פתיחת עסקים בשנת 2013

26 אוגוסט 2014

הידעת ? בשנת 2013 נפתחו 45,000 עסקים אבל נסגרו 41,000 !

הגיע הזמן לשווק את העסק

11 אוגוסט 2014

המלחמה בעזה הכניסה את המשק לקיפאון . למעריכים שזהו סוף הסבב הנוכחי מומלץ לרענן פעילויות שיווקיות שהוקפאו כדי לנצל את הביקושים הצבורים שיתפרצו ברגע שהבטחון והשקט יחזרו.

solutions

בפעילות ברשת

אתר זה משתמש בעוגיות [Cookies] למטרות שונות, כמפורט בהצהרת הפרטיות לחץ ללמוד על הצהרת פרטיות שלנו