מהו ייעוץ עסקי ? בטוח שזה יותר מאשר רק לתת עצות

דרג פריט זה
(1 הצבע)
נכתב ע"י  שלישי, 16 פברואר 2016 14:40

לאור השימוש ההולך וגובר ביועצים עסקיים ובעקבות המחקרים הרבים שעוסקים ביעילות הייעוץ, נראה שהגיע הזמן להבהיר את כל נושא הייעוץ העסקי. כאשר קיימת בהירות לגבי מטרות הייעוץ, קרוב לוודאי ששני הצדדים יתמודדו עם כל התהליך באופן משביע רצון.

היררכיה של מטרות

ייעוץ עסקי כולל מגוון רחב של פעילויות, והחברות הרבות מגדירות לעיתים קרובות פרקטיקות אלה באופן שונה למדי.

-          דרך אחת לסווג את הפעילות היא במונחים של תחומי התמחויות מקצועיים (כמו ניתוח תחרותיות, אסטרטגיה ארגונית, ניהול התפעול, משאבי אנוש ואפילו הדרכת מכירות מקצועית ). אבל בפועל, קיימים הבדלים לא רק בין הקטגוריות השונות אלא גם בתוך הקטגוריות, בינן לבין עצמן.

-          גישה אחרת היא להציג את ההליך כרצף של שלבים – כניסה, קבלנות, אבחון, איסוף נתונים, משוב, יישום וכן הלאה.

-          דרך שיכולה להיות יעילה יותר לניתוח התהליך היא להביא בחשבון את מטרותיו. בהירות לגבי המטרות בהחלט משפיעה על הצלחת הייעוץ.

כמה ממטרות היסוד של יועצים עסקיים, מסודרות בצורה היררכית:

  1. לספק מידע ללקוח.
  2. לבצע אבחון עסקי שעשוי לגרום לכך שיהיה צורך בהגדרה מחודשת של הבעיה.
  3. להציג המלצות שמבוססות על האבחון.
  4. לסייע ביישום הפתרונות המומלצים.
  5. לבנות קונצנזוס והתחייבות לגבי פעולה מתקנת.
  6. להעניק ללקוח כלים מתאימים כלומר, ללמד אותו כיצד לפתור בעיות דומות בעתיד.
  7. לשפר את האפקטיביות הארגונית באופן קבוע.

יתרונות הייעוץ העסקי לעסקים

-          לחסוך כסף וזמן – עסקים רבים מתמודדים בדרך כלל עם בעיות כמו שליטה בעלויות או הגברת היעילות. יועץ עסקי יכול לעזור לפתח אסטרטגיות לביצוע שיפורים בשתי החזיתות. ואם המיזם שלכם עולה על מסלול צמיחה מהיר, יועץ מיומן יוכל לספק תובנות שיאפשרו לכם לנצל הזדמנויות חדשות, תוך הימנעות ממכשולים נפוצים שעלולים לפגוע בהצלחה שלכם.

-          להצביע על בעיות ולהציע פתרונות – גם אם אתם מעדיפים להתמודד בעצמכם בכול נושאי העסק, שכירת מומחה חיצוני, במיוחד כשמתעוררות סוגיות מורכבות או רגישות, עשויה להיות צעד נוסף שיבטיח שהבעיות יזכו לתשומת הלב הראויה ולפתרון יסודי. זה יכול להיות שימושי למדי כשיש עין נוספת שמתבוננת באופן אובייקטיבי על הדברים, כדי לוודא שלא ייעשו טעויות במהלך הדרך. אפשר להיעזר ביועץ העסקי גם להערכת התהליכים העסקיים שלכם, ניהול התפעול, שרשרת האספקה והלוגיסטיקה, חשיפה לסיכון ועוד.

-          לנווט בתקופות של שינויים בעומסי העבודה – אם, לדוגמה, תצטרכו להרחיב את העסק שלכם באופן פתאומי ומשמעותי, האם תוכלו לעשות זאת? ללא תמיכה מספקת שתיתן מענה לעלייה בביקוש למוצרים או לשירותים שלכם, אתם עלולים לאכזב את הלקוחות ובכך לפגוע במוניטין שלכם. עם זאת, אתם רוצים להימנע משכירת עובדים נוספים עד שתהיו בטוח שעומסי העבודה האלה יישמרו. שכירת שירותי יועץ עסקי היא גישה ניהולית שמסייעת לכם לנווט את העסק בעתות גאות ושפל בתחום ההיצע והביקוש, ומאפשרת לכם לעמוד איתן כשמתרחשים שינויים בלתי צפויים אחרים שטומנים בחובם הזדמנויות או סיכונים לעסק.

-          לצמוח למען העתיד – אתם רוצים שהעסק יצליח וישגשג במשך תקופה ארוכה, אבל האם אתם יודעים מהיכן תגיע הצמיחה העתידית? העסקת יועץ עסקי לעסק שלכם לא רק תעזור לקבוע את התשובה, אלא תאפשר לכם גם להצביע לעבר הכיוון הנכון.

יש דרכים רבות לעבודה עם יועץ עסקי בתקופה שבה העסק שלכם מתפתח. ואולי החשוב מכול זו העובדה שמשאב כזה מאפשר לכם להתמקד במה שאתם עושים הכי טוב, כי הניסיון להיות מומחים בכול התחומים, עלול להוביל אתכם לכישלון עסקי.

נקרא 7994 פעמים עודכן לאחרונה ב ראשון, 06 מרס 2016 12:04
YOAV KARARI


יועץ עסקי לעסקים בישראל ,בעל תואר שני במנהל עסקים, בעל ניסיון עשיר בפרסום ממומן ואורגני. בעל רקורד של הצלחה בליווי וייעוץ למעל 100 עסקים בישראל.

דוא"ל This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

השאר תגובה

מה דעתך על המאמר ? דעתך חשובה לנו !

מס' הטלפון שלנו

חדשות

החגים מתקרבים

23 יולי 2019

זה הזמן לתכנן את הפעילות השיווקית לקראת החגים שחלים השנה ב 10/2019

עסקים בצפון

24 פברואר 2017

בכנס שמים את הצפון במרכז נאמר בפאנל פתרונות תעסוקתיים כי בישראל 550,000 עסקים אך פחות מ- 80,000 עסקים נמצאים בצפון. הגידול במספר העסקים בצפון הוא כ 6% לשנה לעומת הגידול...

אופניים הם הוצאה מוכרת

29 נובמבר 2016

כדאי לבדוק - אופניים המשמשים את בעל העסק באופן מלא או חלקי לנסיעה ללקוחות יכולים להרשם כהוצאה מוכרת.

שלושה טיפים של פייסבוק לסרטון מוצלח

30 אוגוסט 2016

בעולם הדיגיטל ידוע שסרטונים עובדים בצורה הטובה ביותר בהשוואה לבאנרים ומודעות אחרות. בפייסבוק הגדירו 3 כללים חשובים להפקת סרטון פרסום אפקטיבי:1. משוך תשומת לב מיד בהתחלה - העבר מסר עיקרי...

שכר המינימום עולה ב 23 אחוז

21 יולי 2016

בעקבות מאבק של ההסתדרות שכר המינימום שהיום עומד על 4300 ש"ח לחודש צפוי לעלות בכ- 23% ! האם העסק שלך ערוך לכך ? פרטים מלאים בבלוג שלנו.

גודל עסקים בישראל

28 נובמבר 2015

הידעת מעל מחצית העסקים בישראל הם עסק של אדם אחד בלבד ! בשנת 2014 היו בישראל 532,613 עסקים. מתוכם רק 260,000 העסיקו יותר מעובד אחד או פעלו באמצעות חברה...

הפחתת מיסים

16 ספטמבר 2015

שר האוצר וראש הממשלה הודיעו שמיום 1.10.15 יופחת המע"מ ל-17% ומס החברות ירד באחוז וחצי ל- 25%

קורס לפתיחת עסק וניהולו

14 דצמבר 2014

קורס חדש לפתיחת עסק וניהולו בבנימינה. ליזמים ולבעלי עסקים בתחילת דרכם.לפרטים ראה בתפריט - קורסים

פתיחת עסקים בשנת 2013

26 אוגוסט 2014

הידעת ? בשנת 2013 נפתחו 45,000 עסקים אבל נסגרו 41,000 !

הגיע הזמן לשווק את העסק

11 אוגוסט 2014

המלחמה בעזה הכניסה את המשק לקיפאון . למעריכים שזהו סוף הסבב הנוכחי מומלץ לרענן פעילויות שיווקיות שהוקפאו כדי לנצל את הביקושים הצבורים שיתפרצו ברגע שהבטחון והשקט יחזרו.

solutions

בפעילות ברשת

אתר זה משתמש בעוגיות [Cookies] למטרות שונות, כמפורט בהצהרת הפרטיות לחץ ללמוד על הצהרת פרטיות שלנו